Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
Listopad 2019
P W Ś C P S N
« paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1/23 czyli sukces, sukces, sukces!

Sobotnie popołudnie 26 października kąpało się w pełnym słońcu. Na pętli autobusowej w Koźlu kawalkada samochodów osobowych rusza do Komprachcic. To nie rajd Dakar, to chór „Echo Kresów” radzi sobie z dowozem chórzystów na II Festiwal Piosenki Seniorów. „Czas nas uczy pogody”, a życie uczy pokory i zaradności oraz tolerowania rzeczywistości – braku środków na autobus.
Dojeżdżamy w dobrych nastrojach witani przez organizatorów kawą i ciastem. Paluchy lizać! Mamy czas na rozśpiewanie i czas na swój występ. Ze zgłoszonych 24 zespołów melduje się 23. Łącznie 270 uczestników, z których większość z województwa opolskiego i jeden z łódzkiego. Widownia wypełniona doborowym towarzystwem, chętnym na oklaskiwanie występujących. Skromna sala Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach jest nieskromnie radosna, rozbujana, rozbawiona i w pełni zespolona z imprezą. Szacowne Jury w składzie:
1.Barbara Malinowska – dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej ARS Nowa w Opolu
2. Anna Maczura – była dyrektor SOK w Komprachcicach
3. Zygfryd Maczurek – muzyk Filharmonii Opolskiej
po wysłuchaniu wszystkich zespołów postanowiło przyznać:

I miejsce – Chór „Echo Kresów”
II miejsce – Ługowianki
III miejsce – Szydłowianki
Wyróżnienie – EDESSA
Wyróżnienie – Szumiący Bór
Wyróżnienie – Zespół „Kombatant”
Wyróżnienie – Zespół „Opolanie”

Wszyscy dali z siebie całe serce, ale nasza nowoczesna aranżacja utworu „Szła dzieweczka” i „Siyahamba” okazała się wyjątkowa. Widzowie sądząc po aplauzie byli zgodni z opinią Jurorów. Dodatkowym atutem naszego występu była emanująca z nas radość i uśmiech w wydaniu senioralnym. Było warto!

Anna Woś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

UWAGA: poniżej znajduje się zabezpieczenie antyspamowe. W puste pole należy wpisać liczbę, tak, by równanie się zgadzało.

− 1 = 4

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>