Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« kwi   lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwa miesięczne: Czerwiec 2018

Nasi nie tylko w Soczi

Cała Polska trzyma kciuki za naszych zawodników i wszyscy liczą na wielki sukces. W tym samym czasie, na naszym podwórku do zmagań przygotowuje się Chór „Echo Kresów”. Przed nami podróż nie na Krym, ale w bliskie sercu Tatry. I w tym przypadku pot będzie się lał z czoła, struny głosowe napną się jak w harfie, aż głosy odbite od turni i grani powrócą echem do Kędzierzyna-Koźla.

Chór daje znać o sobie i mylili się ci, którzy sądzili, że cisza w eterze jest efektem ich hibernacji. „Echo Kresów” wyjeżdża na warsztaty do Bukowiny Tatrzańskiej, by szlifować tegoroczny repertuar, ale nie chce zdradzać szczegółów. Szykuje się wielka niespodzianka. Pierwszymi odbiorcami nowego programu będą górale i „cepry” odwiedzający Zakopane. A potem, jak górska siklawa, spadnie deszcz koncertów: Grodziec, Kraków, Toruń, Głogów, Zielona Góra, Kożuchów. Nie obejdzie się też bez III Gali Koncertu Kultur. Zaproszenia napływają z różnych stron Polski i z zagranicy. Nie na wszystkie jednak Chór może odpowiedzieć pozytywnie. Harmonogram występów jest dynamiczny i „puchnie”. Chórzyści zacierają ręce i ćwiczą, ćwiczą, pracują, pracują pod batutą niezmordowanego Adama Wołkowskiego.

Koncertów czas

plakatMaj i czerwiec to czas wzmożonej aktywności chóru Echo Kresów. 20-go maja występowaliśmy w Krapkowicach podczas Festynu Rodzinnego w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny. Gospodarzem festynu był proboszcz parafii, ks. Krzysztof Wojnarowski, któremu dedykowaliśmy pierwszą część koncertu wykonując m.in. „Modlitwę kapłana”, „Rosas Pandan”, „Nim świt…” i „Syia Hamba”. Drugą część, typowo kresową, dedykowaliśmy mieszkańcom i gościom.

27-go maja w Niezdrowicach w Kościele pw. św. Jadwigi odbył się już XVII koncert muzyki religijnej „Barka”. Współorganizator koncertu, Pan Władysław Zając zaprosił do udziału dwa chóry – nas oraz Zabrzański Chór Młodzieżowy „Rezonans Con Tutti” im. Norberta G. Kroczka pod dyrekcją Arleny i Waldemara Gałązka. Po mistrzowskim koncercie zabrzańskiego chóru byliśmy nieco stremowani. Chór ten liczy około 60-ciu młodych chórzystów. Gdzież nam, amatorom, starszym ludziom „stawać w szranki” z młodzieżą! Jednak po występie usłyszeliśmy dużo ciepłych, budujących słów od organizatorów, Pana Burmistrza Ujazdu, dyrygentów zabrzańskiego chóru oraz mieszkańców Niezdrowic. Gratulacje zbierał też nasz dyrygent Adam Wołkowski.

A co dalej?

24. czerwca jedziemy do Grodźca, by tam wziąć udział w corocznym dniu kresowym. Będziemy śpiewać w czasie uroczystej mszy świętej, którą odprawi ks. Isakowicz-Zaleski. Po mszy i oficjalnych uroczystościach wystąpimy także w czasie pikniku kresowego.

Następnie, 26. czerwca jedziemy na warsztaty muzyczne do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie zatrzymujemy się w pensjonacie „Basia”, czyli u Pana Marka, który gościł nas również w maju 2015 roku. W planach mamy prace nad przygotowaniem kilku utworów patriotycznych, koncerty w Zakopanem oraz chwile relaksu i rozrywki we własnym gronie.

Maria Pławiak

dyplom_Niezdrowice_m