Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« kwi   lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa miesięczne: Czerwiec 2019

Ruszamy na warsztaty!

Ty mówisz – „już jestem stary,

            nic już zrobić nie mogę,

            już teraz nic się nie zdarzy,

            przebyłem już swoją drogę”.

                                                           Maria Łacna

Niech tak mówią inni, ale nie my! „Echo Kresów” ma tyle jeszcze do zrobienia i szerokie plany, że nie straszne nam upały, rwanie w kościach czy zmęczenie. Ruszamy doskonalić głosy, pracować nad nowym repertuarem, śpiewać, koncertować i burzą mózgów stworzyć nowy program.  Czeka na nas Sława i jej okolice, a wraz z nią sława na okolice. Obiecujemy relację z warsztatów już po powrocie. Wszystkim naszym sympatykom, kibicom i fanom życzymy radosnych urlopowych dni i prawdziwego wypoczynku! Do zobaczenia!

Anna Woś

To nie był sen!

 

Głuchołazy_plakat_2019_m

Parafrazując tekst piosenki „Lwowska niedziela”, którą śpiewa nasz kolega Jurek Zabłocki: „Była niedziela, upalna, czerwcowa… Hulali my se tym razem przez Głuchołazy, a nie przez Lwów. Śpiewalim w parku, gdzie kwiaty pachnieli i ludzi mrowie klaskało, bawiło si  (…)” – można byłoby pokrótce opisać ostatni nasz występ w ramach cyklicznej, głuchołaskiej imprezy „Lato w Muszli Leśnej”. Pełne słońce pieściło widzów, nas natomiast niosły dźwięki, wygrywanych przez maestra Adama Wołkowskiego, kresowych melodii. Przez sto minut dostarczaliśmy rozrywki nie tylko muzycznej. Batiarskie żarty, przypomniane sytuacje prosto z lwowskiej ulicy – rozśmieszały wszystkich.  Oklaski jak u Rubika sprawiały dodatkowy wzrost temperatury. Miłym akcentem po koncercie było spotkanie z nestorem „Echa Kresów” – Arturem Fiałkowskim. Mimo uciążliwości przyjechał trwać z nami i śpiewać. Niespodzianek miało być więcej. Wśród uczestników kulturalnego popołudnia znalazła się Pani Maria Łacna – poetka od 15 lat mieszkająca w Nowym Yorku. Zauroczona czasem spędzonym z nami, skierowała do nas wiele ciepłych słów. Luźne spotkania z widzami po występie bardzo nas uskrzydliły i były potwierdzeniem sensowności naszej pracy. „(…) wiemy „na sicher”, że przyjdzie znów taka cudna niedziela, gdzie znów zobaczym kresowy lud (…)” TA JOJ!!!

 

Anna Woś

 

Na fali

Tym razem „Echo Kresów” płynęło na falach Odry. Zacumowaliśmy w dawnej stoczni kozielskiej, która od dłuższego czasu należy do DAMEN SHIPYARDS KOŹLE. Dzień Stoczniowca obchodzony z rozmachem zgromadził aktualnych i byłych pracowników Stoczni. W gronie chórzystów też nie brakuje grupy byłej kadry pracowniczej tego zakładu. Z tym większą przyjemnością występowaliśmy właśnie tam. Pomimo upalnego, sobotniego popołudnia stoczniowcy dopisali, a chór zakotwiczył na dobre półtorej godziny. Prezentowaliśmy nie tylko nasz, kresowy repertuar. Śpiewaliśmy wesołe biesiadne piosenki, zmiksowany program utworów zagranicznych i „rzuciliśmy” garść zabawnych dowcipów. Było ciepło nie tylko za sprawą promieni słonecznych. Dołożył się grill oraz powiew gorących oklasków. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia ponownie!

Anna Woś

Wawrzynowy wieniec – na skroń!

nagrody_prez_kk_20190528

Wtorek – 28 dzień maja był wyjątkowym dla chóru „Echo Kresów”. W kozielskim Domu Kultury „Twierdza” odbyła się uroczystość wręczenia po raz dwudziesty nagród Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle w dziedzinie kultury i sportu. Laurem ozdobiono głowy nasze jako koryfeuszów   w dziedzinie upowszechniania muzyki. Doceniono naszą wielką pasję i umiłowanie kresowej kultury, którą chętnie się dzielimy. Doceniono pracę na rzecz rozsławiania naszej małej Ojczyzny – Kędzierzyna-Koźla w całym kraju i poza jej granicami. Śpiewem staramy się zarażać wielokulturową społeczność. Nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2018 roku otrzymali: Anna Woś, Adam Wołkowski i chór „Echo Kresów”. Nie byliśmy jednak osamotnieni. Wspólnie z Anną Jellinek i Mateuszem Gancarczykiem dumnie staliśmy odbierając wyróżnienia.  Z przyjemnością oklaskiwaliśmy pozostałych wyróżnionych zarówno w dziedzinie kultury jak i sportu. Serce rośnie, kiedy rzesza ludzi młodych i młodych „inaczej”, działających na niwie popularyzacji tych dwóch dziedzin, stale się powiększa. Nagrody zawsze mobilizują, więc i my ze zdwojoną energią zabraliśmy się za pracę. Do zobaczenia na koncertach!

 

Anna Woś

 

Link do artykułu o wręczaniu nagród na stronie Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle

Link do artykułu na temat wręczenia nagród na portalu kk24.pl