Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

„Szesnastego wszystko zdarzyć się może !”

Mimo, że od trzynastego, piątkowego, listopadowego poranka do niedzielnego wieczoru trwały przesłuchania podczas XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My”, to dla chóru „Echo Kresów” ten ostatni dzień okazał się ze wszech miar szczęśliwy.

Po raz czwarty przyjechaliśmy podbić Warszawę naszą bronią – śpiewem, talentem, entuzjazmem i obyciem scenicznym. Tegoroczny przegląd oceniało szacowne Jury: Piotr Bogusław Jędrzejczak – reżyser i wiceprezes ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji oraz prof. dr hab. Piotr Dahlig – muzykolog, etnograf, profesor UW, kierownik Katedry Etnomuzykologii w Instytucie Muzykologii UW, prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska – chórmistrz i pedagog, nauczyciel akademicki na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicedyrektor do spraw artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Uczestników było sporo – 1732 osoby  wystepujące w 192 prezentacjach obejmujących kategorie: recytacja, monodram, kabaret, teatr, piosenka, taniec, zespoły folklorystyczne, instrumentaliści i w tych kategoriach oceniani.

Chór „Echo Kresów” pomimo tak dużej konkurencji ( 86 prezentacji wokalnych ) poradził sobie świetnie. W tym roku kędzierzyńsko-kozielski chór kresowy przygotował utwór Gordona Young’a „Alleluja”. Wytypowani soliści chóru zaprezentowali się w typowych kresowych utworach. Anna Woś zaśpiewała piosenkę „Ta panie Karolku”, kiedyś znakomicie wykonywaną przez Zofię Terne, a Feliks Przeradzki spełnił się w utworze „Moje serce zostało we Lwowie”. Jurorzy po wysłuchaniu wszystkich uczestników rozdysponowali nagrody i wyróżnienia. Zarówno chór, jak i solistka Anna Woś zasłużenie zostali uhonorowani wyróżnieniami. Szczęśliwi i dumni z efektów wysiłków chórzyści wracali do Kędzierzyna-Koźla z piosenką na ustach. Każda nagroda, czy to słowna, czy pisana, czy materialna jest w sercach „Echa Kresów” i mobilizuje do ciągłej pracy oraz udoskonalania swoich talentów wokalnych.  Radość życia jest znakiem firmowym naszych chórzystów.

Anna Woś