Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Chór „Echo Kresów” na Kresovianie 2016

Po raz trzeci chór “Echo Kresów” i soliści powracają z Gorzowa Wielkopolskiego ze zwycięskim pucharem i nagrodami !
Znany Kędzierzyńsko-Kozielski chór “Echo Kresów” pod dyr. Adama Wołkowskiego rozpoczął swój sezon koncertowy w 2016 r. od wygrania rywalizacji w Festiwalu Pieśni Kresowej “KRESOVIANA “ 2016  w Gorzowie Wielkopolskim.To już trzeci raz reprezentant Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zgarnia główną nagrodę, puchar, wzbudzając podziw odbiorców i Jury wysoką klasą wykonawczą. Chór “ Echo Kresów” jako zeszłoroczny zwycięzca rozpoczynał i kończył XXIV Festiwal “KRESOVIANA” 2016.
Laureatami głównych nagród zostali także specjalnie wyróżnieni soliści, którzy występowali z akompaniamentem chóru “Echo Kresów” tj. Anna Woś, która tym razem występowała w podwójnej roli Wlady Majewskiej i Zofii Terne, Feliks Przeradzki, oraz  Jerzy Zabłocki, który bardzo udanie zadebiutował na  scenie wzruszając gorzowską publiczność.
Dla chóru był to sprawdzian swoich umiejętności po długiej kilkumiesięcznej przerwie w koncertach z przyczyn od chóru niezależnych. XXIV Festiwal”KRESOVIANA” odbył się tym razem w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim, przy  świetnym nagłośnieniu, oprawie reżyserskiej oraz wspaniałej atmosferze festiwalowej i pełnej sali publiczności. Tym razem organizatorzy wybrali formę spotkań kresowych chórów i zespołów występujących w poprzednich edycjach, przed zapowiadanym ze sceny przyszłorocznym jubileuszowym – XXV festiwalem w 2017 r.   Festiwal Relacjonowała TVP 3 Gorzów Wielkopolski ( Wiadomości 28.05.2016).  Pogoda tym razem nam dopisała, a nastroje w zespole wyśmienite, pełne optymizmu na czekającą chór trasę koncertowo-festiwalową, która zapowiada się bardzo interesująco.
Przed chórem występ na Dniach Kresowych 05.06 br. oraz 17.06.br. w MBP- Koźle. Jeszcze w czerwcu udział w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów w Łosiowie oraz zaproszenia na koncerty do Bolesławca, Grodźca
W następnych miesiącach do Kruszyna, Zielonej Góry, Kożuchowa. Od 12-19 września zespół wyjeżdża na zaproszenie do Trzebieży gdzie będą zorganizowane warsztaty muzyczne połączone z koncertami w Szczecinie, Policach i Świnoujściu.
Zaproszenie otrzymaliśmy również do Świdnicy, Wałbrzycha, Zabrza i Katowic.
W planach chór oraz soliści biorą pod uwagę udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie, oraz sesję nagraniową w PR Katowice.
Chór “Echo Kresów”