Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Zaproszenie na Galę i koncert

Druga_Gala_plakat_mJuż 18 listopada 2017 roku o godzinie 16:00, w Domu Kultury „Chemik” odbędzie się druga edycja Gali Koncertu Kultur pod Honorowym Patronatem Pani Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Sabiny Nowosielskiej, na którą wszystkich mieszkańców Gminy i Powiatu Kędzierzyn-Koźle zaprasza główny organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Echo Kresów”, Prezydent Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Po zeszłorocznym, niezaprzeczalnym sukcesie, organizatorzy, wspierani przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, mecenasa kultury – Grupę Azoty S.A., oraz nasze Media,  liczą na powtórkę znakomitej zabawy. W tym wielokulturowym kociołku mieszać się będą smaki i kultury: romska, niemiecka, śląska i kresowa. Zaspokajana będzie nie tylko sfera duchowa. Każdy będzie miał szansę skosztować swojskiego jadła i specyfików odpowiedniej kuchni.

Rytmy romskie przyswajać będziemy dzięki zespołowi Romano Kier. Kulturę śląską popularyzować będzie kabaret Antyki, niemiecką – Andrea Rishka i Familie Trio, a kresową – oczywiście, ambasador kultury kresowej, znany już w Polsce i nie tylko chór „ Echo Kresów”. Cztery kultury i każda ze swoim prowadzącym: Lucyną Mirgą, Jadwigą „Gizelą” Spyrą,  Mirosławem Riedel – prezenterem TVS, oraz Ariadną Miernicką i Anną Woś. Nie jest tajemnicą, że „Echo Kresów” zapewni wyjątkowe przeżycia pod dyrekcją  Adama Wołkowskiego. Słychać będzie turkot romskiego taboru, kroki po lwowskim bruku, stukot kopyt dorożkarskiej szkapy, przeplatany śląską gwarą, bałakiem lwowskiej ulicy i muzyką niemiecką, a na koniec da się poczuć smak szalonego życia batiarskiej braci i wielką niespodziankę. Za sprawą tego Koncertu upewnimy się, że tak jak eter obezwładnia i usypia, tak jeden, utworzony 18 listopada, organizm o wspólnym sercu, duszy lecz różnych językach po silnej dawce kulturalnych przeżyć, trwać będzie w ekstazie i nie będzie uśpiony. Zapowiada się wspaniała zabawa pełna radości, ekspresji i artyzmu, spektaklu, którego reżyserem jest Adam Wołkowski. Dla każdego coś miłego!

Wstęp bezpłatny, lecz z zaproszeniem w ręce. Wejściówki dostępne będą w kasach kin  „Chemik” i „Twierdza”.

Natomiast 19 listopada br. o godz. 16:00  Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Echo Kresów” wraz z ks. Proboszczem Markiem Biernatem zapraszają do Kościoła Parafialnego Św. Zygmunta i  Św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu na koncert chóru „Echo Kresów” pt.„Nie tylko Kresy” .