Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

VIII Ogólnopolski Festiwal Chórów Silesia Cantat w Głogowie

Glogow2018_statuetka_m13 października 2018 r. nasz chór uczestniczył w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Silesia Cantat w Głogowie. Festiwal objęty był patronatem Prezydenta Głogowa, p. Rafaela Rokoszewicza oraz Starosty Powiatu Głogowskiego, p. Jarosława Dudkowiaka. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Chór Beati Cantores, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Głogowie oraz parafia NMP Królowej Polski W Głogowie. Dyrektorem festiwalu była Barbara Walendzik, a autorem projektu Tadeusz Kolańczyk.

Chór Echo Kresów wykonał trzy utwory: „Gaude Mater”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, i „Zbudź się”. Tym razem jednak nie udało się nam sięgnąć po najwyższe laury – konkurencja była silniejsza. My otrzymaliśmy natomiast statuetkę, dyplom i pamiątkowy album.

Glogow2018_dyplom_m

14 października, na zaproszenie ks. wicedziekana Witolda Pietscha – proboszcza Parafii NMP Królowej Polski, uczestniczyliśmy we mszy św., a po mszy daliśmy głogowskim parafianom koncert pieśni kresowych. Ksiądz proboszcz, kresowiak „po kądzieli”, gdyż jego mama pochodziła z Sambora (ob. Ukraina), z wielką serdecznością przyjął nas w progach świątyni. Głogowianie również dopisali – kościół był wypełniony po brzegi. Nasz koncert wzbudził duże zainteresowanie, wywołał wzruszenie i łzy – szczególnie przy „piosence o Cmentarzu Łyczakowskim” w wykonaniu Ani Woś i „Jest takie miasto” w wykonaniu Jerzego Zabłockiego. Ksiądz Proboszcz również był bardzo wzruszony – dziękował nam i naszemu dyrektorowi Adamowi Wołkowskiemu za to, że pamiętamy o Kresach, Orlętach i Batiarach, że śpiewamy kresowianom o ich „ojcowiźnie”. Zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, podczas którego wspólnie pośpiewaliśmy.

 

Maria Pławiak