Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Wyjechalim na warsztaty…

DSC03352_mWzorem poprzednich lat chórzyści „Echa Kresów” wyjechali na tydzień, by doszlifować formę na warsztatach muzycznych.

Tym razem gościny użyczył nam Ośrodek Wczasowy „WRATYSLAVIA” w Radzyniu nad jeziorem sławskim. Jak wcześniej zapewniała nas właścicielka miejsce stworzone i do pracy, i do wypoczynku. Pensjonat tuż przy jeziorze i plaży;  nad jeziorem pomosty, wypożyczalnia sprzętu wodnego, na miejscu stołówka, gdzie tuczono nas świetnymi posiłkami. Z drugiej strony lasy – cisza i spokój mimo wielu turystów.

Jednak nie przyjechaliśmy tu tylko na wypoczynek, więc dostaliśmy do dyspozycji świetlicę, by w otoczeniu wody i lasu szlifować formę i pracować nad nowymi utworami. Codziennie tuż po śniadaniu zabieraliśmy się do pracy, a bywały dni, że i po kolacji.

Żeby jednak nie było nam żal pogody otwieraliśmy drzwi i okna, by popatrzeć na jezioro. Z tego korzystali turyści i obsługa podglądając nas i nagrywając nasz śpiew.

Tym razem nasz Maestro podniósł wyżej poprzeczkę i przygotował aranżację dwóch utworów : „Hallelujach i „Szła dzieweczka” Uff… łatwo nie było. Lał się pot,  wszystko podyktowane jest  zaproszeniem chóru „Echo Kresów” na Międzynarodowy Festiwal Chórów, który odbędzie się w październiku w Szczecinie.

W niedzielę 7 lipca mieliśmy przyjemność śpiewem uczestniczyć we Mszy Św

w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. A po mszy wystąpiliśmy we wcześniej zapowiedzianym  koncercie. Ks. Proboszcz początkowo był troszeczkę zdziwiony  wiekiem „ młodzieży”  chóru „Echo Kresów” . Jednak w czasie koncertu słuchał nas z coraz większym zainteresowaniem i podziwem.

Kościół był wypełniony „po brzegi”, widzieliśmy na twarzach słuchających  uśmiechy, aprobatę i łzy wzruszenia. Słuchacze podziękowali nam dużymi brawami na stojąco.

Po koncercie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania i podziękowań.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też nasze płyty.

Dla takich chwil warto ponosić trudy ćwiczeń i próbować sprostać ambitnym wymaganiom naszego nieocenionego dyrygenta Adama Wołkowskiego.

 

Maria Pławiak

Link do galerii – zapraszamy.