Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1/23 czyli sukces, sukces, sukces!

Sobotnie popołudnie 26 października kąpało się w pełnym słońcu. Na pętli autobusowej w Koźlu kawalkada samochodów osobowych rusza do Komprachcic. To nie rajd Dakar, to chór „Echo Kresów” radzi sobie z dowozem chórzystów na II Festiwal Piosenki Seniorów. „Czas nas uczy pogody”, a życie uczy pokory i zaradności oraz tolerowania rzeczywistości – braku środków na autobus.
Dojeżdżamy w dobrych nastrojach witani przez organizatorów kawą i ciastem. Paluchy lizać! Mamy czas na rozśpiewanie i czas na swój występ. Ze zgłoszonych 24 zespołów melduje się 23. Łącznie 270 uczestników, z których większość z województwa opolskiego i jeden z łódzkiego. Widownia wypełniona doborowym towarzystwem, chętnym na oklaskiwanie występujących. Skromna sala Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach jest nieskromnie radosna, rozbujana, rozbawiona i w pełni zespolona z imprezą. Szacowne Jury w składzie:
1.Barbara Malinowska – dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej ARS Nowa w Opolu
2. Anna Maczura – była dyrektor SOK w Komprachcicach
3. Zygfryd Maczurek – muzyk Filharmonii Opolskiej
po wysłuchaniu wszystkich zespołów postanowiło przyznać:

I miejsce – Chór „Echo Kresów”
II miejsce – Ługowianki
III miejsce – Szydłowianki
Wyróżnienie – EDESSA
Wyróżnienie – Szumiący Bór
Wyróżnienie – Zespół „Kombatant”
Wyróżnienie – Zespół „Opolanie”

Wszyscy dali z siebie całe serce, ale nasza nowoczesna aranżacja utworu „Szła dzieweczka” i „Siyahamba” okazała się wyjątkowa. Widzowie sądząc po aplauzie byli zgodni z opinią Jurorów. Dodatkowym atutem naszego występu była emanująca z nas radość i uśmiech w wydaniu senioralnym. Było warto!

Anna Woś