Ostatnie informacje
Sponsor strategiczny


Kategorie
Archiwa
wrzesień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Z Brennej wracamy w optymistycznych nastrojach

„Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego” ( John Dewey)

Zdjęcie nr 2 - Brenna widok ogólnyBrenna, urocza miejscowość w Beskidzie Śląskim, nad rzeką Brennica.

To właśnie tam, do Pensjonatu „Krokus”, udali się chórzyści „Echa Kresów”, aby pod bacznym okiem dyrygenta Adama Wołkowskiego, doskonalić swoje umiejętności wokalno-głosowe. Świadomi tego, że tylko poprzez ćwiczenia i zaangażowanie w tym co się robi, możemy osiągnąć zamierzony cel. Po, ponad rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, chór niejako od początku musiał zmierzyć się ze swoim standardowym repertuarem, a jednocześnie wprowadzić do repertuaru nowe utwory.

Te okoliczności wymagały, zarówno ze strony chórzystów, jak i może przede wszystkim maestro Adama Wołkowskiego, sporego wysiłku i wytężonej pracy. Ale na zakończenie sześciodniowego pobytu, panowało jednoznaczne stwierdzenie „daliśmy radę”.

Podczas tego pobytu, oprócz intensywnych prób, mieliśmy również czas na skorzystanie z różnych form wypoczynku. W przerwach między próbami, czas wolny wykorzystywaliśmy na spacery nad rzeka Brennicą. Pogodna aura sprzyjała wykorzystywaniu każdej chwili na relaks i regenerację na świeżym powietrzu.

Jedno przedpołudnie zostało wykorzystane na wycieczkę do Wisły, gdzie zwiedziliśmy skocznię narciarską, a ponadto była okazja pospacerować nad rzeką Wisłą, czy po parku miejskim, a kto był chętny, to udał się do centrum na drobne zakupy. Z Wisły udaliśmy się do Ustronia Polany, gdzie kolejką linową wjechaliśmy na Czantorię, skąd można było obserwować wspaniałe widoki na Beskid Śląski i okoliczne zabudowania. Kto chciał, to udał się na spacer Ścieżką Rycerską. Mniej wytrwali mogli w tym czasie zakosztować kawy czy herbaty, by po krótkim odpoczynku udać się w drogę powrotną.

Pełni wrażeń, w optymistycznych nastrojach, żegnamy Brenną i mamy przekonanie, że cel tych warsztatów chóralnych został w pełni zrealizowany a teraz czeka nas kolejny cel. Kulminacyjny punkt tegorocznej działalności chóru, czyli 10 rocznica jego istnienia oraz 5 Gala Czterech Kultur.

Na zakończenie pobytu pożegnaliśmy Pensjonat „Krokus” z jego przemiłym personelem, piosenką (tekst opracowany przez pania Helenę Dudek) :
Czas do domu czas, już wołają nas (x2)

Zróbmy przyjacielskie koło i zanućmy pieśń wesołą, póki mamy czas, póki mamy czas ( x2)
Mocny uścisk rąk, przyjacielski krąg (x2),

Pożegnania z łezką w oku,do spotkania w przyszłym roku, gdy nadejdzie czas,gdy nadejdzie czas (x2)
Czas do domu czas, już wołają nas (x2)

Było, było bardzo miło, nieźle się tu ubawiło, czas do domu czas, już wołają nas (x2).

 

 

Zbigniew Bobko

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle